Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ses yalıtımı

Ses yalıtımı Empty Ses yalıtımı

Mesaj tarafından pancar Salı Şub. 16, 2016 10:54 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde birçok merkezde seslerin dışarı gitmemesi ya da dairler arasında ses transferinin minimum seviyeye inmesi için ses yalıtımı sistemi kullanılmaktadır. Kullanılan ses yalıtımları ile özellikle çok dairelibinalardadairelere ses gitmesi önlenmektedir.

Ses Yalıtımı Binalarda Nasıl Sağlanmaktadır?

Dairelerde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birkaç yol ile sağlamaktadır. Öncelikle kat arası yapılan ses yalıtımı ile alt ve üst katlar arası ses transferi minimum seviyeye inmektedir. Genellikle son dönemlerde yapılmaya başlayan bu işlemler ile üst kattaki oturan kişilerin sesleri alt katlara gitmemektedir. İkinci olarak daireler arasında yapılan ses yalıtımları ise dairelerin bitişik odalarında oturanların ses noktasında birbirlerini rahatsız etmelerinin önüne geçmektedir.

Ses Yalıtımında Maksimum Verim Nasıl Elde Edilir?

Binalarda ses yalıtımı noktasında istenilen verimin alınması yapılan ses yalıtımında kaliteli malzemelerin kullanılması ile mümkündür. Kaliteli ses izolasyon malzemeleri ürünleri kullanılmadan yapılan ses yalıtımları gerçek amacına ulaşmamaktadır. Hatta bina yapımında kalitesiz ses yalıtım malzemeleri kullanıldığında ise bunun tamir edilmesi nerde ise imkânsız olmakta ve bu şekilde ses yalıtımı yapılan binalarda tekrar bir yalıtım yapılması gerekmektedir.

Son Teknolojik Ses Yalıtım Malzemelerinin Önemi

Kaliteli ses yalıtım malzemeleri ürünleri kullanılarak profesyonel işçilik eşliğinde yapılan ses yalıtımlarını kişiler uzun yıllar bir sıkıntı ile karşılaşmadan kullanabilmektedir. Ayrıca kullanılan ses yalıtım malzemelerinin son teknoloji ürünü olması yapılan yalıtımlardan istenilen ve beklenilen maksimum verimin alınmasına büyük katkı sağlamaktadır.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

sesizolasyonmalzemeleri.com.tr
pancar
pancar
Uzman Üye
Uzman Üye

- Similar topics